6 грудня 2012 року на базі музею історії освіти Київщини відбувся літературний захід, присвячений 120-річчю з дня народження К.Г. Паустовського”Образ України я носив у своєму серці”

6 грудня 2012 року В КОІПОПК на базі музею історії освіти Київщини відбувся літературний захід, присвячений 120-річчю з дня народження К.Г. Паустовського "Образ України я носив у своєму серці" за культурно-освітнім проектом "Видатні українці в Росії, видатні росіяни в Україні".

paustovskiy_06.12.12_4      

Костянтин Георгійович Паустовський(1892-1968), російський письменник, юність якого пройшла в с. Городище на Білоцерківщині

Всього учасників – 48 осіб.
Захід було проведено для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів світової літератури та вчителів німецької мови.

У ході проведення заходу слухачі ознайомилися із культурно-освітнім проектом  "Видатні українці в Росії, видатні росіяни в Україні", а також довідалися про маловідомі сторінки із життя та творчості письменника К.Г. Паустовського.

Під час заходу було презентовано нові дослідження про життя письменника та його родини, які проживали в с. Городище на Білоцерківщині у кінці ХІХ на початку ХХ століття.

Результати дослідження представили Рокицька Ольга Дмитрівна, методист центру координації роботи з методичними кабінетами КОІПОПК,   Шапошнікова Тамара Василівна, вчитель світової літератури, керівник музею К.Г. Паустовського, та учні Пилипчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білоцерківського району.

paustovskiy_06.12.12_5   paustovskiy_06.12.12_1
Садиба-музей К.Г. Паустовського
в м. Тарусі (Росія)
Краєвиди Таруси (Росія), які описував у своїх творах К.Г. Паустовський
   
paustovskiy_06.12.12_6
«… я виріс на Україні. Її ліричній силі я завдячую багатьма сторінками своєї прози. Образ України я носив у своєму серці протягом багатьох років.» (р. Рось на Білоцерківщині, Україна)
paustovskiy_06.12.12_7
  К.Г. Паустовський з дружиною
Тетяною Олексіївною (Таруса, 1958)
   
paustovskiy_06.12.12_10 paustovskiy_06.12.12_11
Криниця К.Г. Паустовського, с. Городище-Пилипча, Білоцерківський р-н Пам'ятний знак садиби родини Паустовських, с. Городище-Пилипча, Білоцерківський р-н

 
О, срывайте, срывайте цветы на поникших стеблях

О, срывайте, срывайте цветы на поникших стеблях!
Тихо падает дождь на полях.
Умирают и тают бездумные песни любви,
Затихают желанья в крови.
На холодную землю осыпались листья берёз,
Бронзу кинул по липам мороз.
Серебристые дали застыли в прозрачном огне
И грустят, говорят о весне.
Пожелтела вода. Заросли, помутнели пруды,
Осыпаются тихо сады.
И в края, где горит дымно-алый, сентябрьский  закат,
Утомлённые думы летят.

К.Г.Паустовський (Киев. 1912 г.)
Музика Ю.Алтунина

Велике задоволення отримали слухачі курсів від читання творів з антології К.Г. Паустовського учнями та вчителем світової літератури Григоренко Оленою Петрівною Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6. Декламування творів письменника супроводжувалось музикою П.І.Чайковського мультимедійним показом картин І. Левітана.

На завершення літературного заходу було переглянуто відеофільми "Відкриття пам’ятника та садиби-музею К.Г. Паустовського в м. Тарусі (Росія)".

paustovskiy_06.12.12_2 paustovskiy_06.12.12_8
Презентація нових досліджень про життя та творчість К.Г. Паустовського
   
paustovskiy_06.12.12_3 paustovskiy_06.12.12_9
Учасники заходу – слухачі курсів підвищення кваліфікації вчителів світової літератури

 

Учасники літературної світлиці дали схвальну оцінку та виявили бажання взяти участь у проекті "Видатні українці в Росії, видатні росіяни в Україні".