Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді

28 січня 2015 року на базі Трипільської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів Обухівського району проведено чергове заняття обласного опорного закладу освіти"Шкільний музей як центр національнопатріотичного виховання учнівської молоді" з проблеми «Нові підходи до роботи шкільних музеїв, як інструмент громадянського виховання» для слухачів опорного обласного закладу  та педагогів.Робота круглого столу була організована  в музеї Бойової слави села Трипілля. Засідання круглого столу «Нові підходи до роботи шкільних музеїв, як інструмент громадянського виховання» відкрила Давидюк Наталія Іванівна,  директор Трипільської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів, яка окреслила мету і завдання заходу та  ознайомила слухачів із принципово новими підходами до організації музейної справи в закладі освіти.

Особливості організації роботи шкільного  музею Бойової слави села Трипілля презентувала  Буренко Катерина Іванівна, заступник директора з виховної роботи.  Вона зазначила, що національно-патріотичне виховання підростаючого покоління – проблема загальнонаціонального масштабу і найважливіший напрямок школи в сучасних умовах. Тому є актуальним обговорення й представлення нових шляхів, форм та методів його ефективної реалізації через музейну педагогіку, зокрема:віртуальні тематичні екскурсії (бенефіс музейного експонату), творчі зустрічі з видатними діячами рідного краю, уроки-реквієми, майстер-класи, круглі столи, презентації книг, науково-практичні конференції та семінари, літературні свята, тематичні заходи приурочені пам'ятним датам в історії нашої держави, театральні вистави, кіносеанси, історичні та рольові ігри тощо.

Роботу круглого столу продовжили слухачі: Верба Т.О., Дегтярова О.М., Кисіль С.М., Гойник Н.С., Кривенок Л.М., Горбенко Т.В., Пількевия О.Д. та інші. Вони зазначили  вагомість використання новітніх технологій при проведенні музейних заходів та поділилися своїм досвідом роботи.

Нову форму роботи в музеї – розмова біля солдатського окопу з теми«Недопущення війни, як форми вирішення міжлюдських конфліктів»продемонструвала та провела Буренко К.І. за участю учнів 8-9 класів. Педагог показала системну роботу у вихованні моральних цінностей через пояснення, розповіді, пригадування, відтворення та осмислення сучасних подій.

Члени ради музею та краєзнавці звітували про роботу  щодо участі в громадянській акції: «Невідома могила війни». Вони провели велику пошуково-дослідницьку роботу на території села та написали нарис  «Невідомі могили війни на території села Трипілля».

Слухачі опорного обласного закладу освіти взяли активну участь в обговоренні заходів, дали схвальну оцінку та зазначили: «Слід давати юнацтву не стільки знання історичних фактів, стільки вміння судити про них».

Всього учасників – 23 особи.

Творче завдання:

  • підготувати заняття, сценарії  з тематики патріотичного виховання учнівської молоді у музеї;
  • розробити заходи до Дня Перемоги.

Рокицька (Пількевич) О.Д., методист кабінету координації роботи з методичними кабінетами КНЗ КОР "КОІПОПК"

Изображение_023

Изображение_037

Изображение_045

Изображение_058

Изображение_061