27 січня 2016 року проведено чергове заняття ООЗО – “Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді”

27 січня  2016 року на базі Трипільської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів Обухівського району проведено чергове заняття обласного опорного закладу освіти "Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді" (В онлайн режимі) з теми «Використання сучасних форм роботи з учнівською молоддю щодо формування  національної громадянської спрямованості, історичної свідомості і культуро відповідності».

оозо_Трипілля_27.01_7

У теоретичній частині заняття проведено презентацію «Впровадження  сучасних освітніх технологій в роботі шкільного  музею з національно-патріотичного виховання учнівської молоді».

 У ході  заняття було розглянуто низку питань:

  • використання інтерактивних технологій у культурно-освітній діяльності музею історії освіти Київщини;
  • дослідно-експериментальна робота як чинник інноваційного розвитку шкільного музею;
  • використання ІКТ в реалізації музейно-педагогічної роботи – музею «Пошук»;
  • формування національної громадянської спрямованості й культуровідповідності на матеріалах історії рідного краю в  музеї «Світлиця»;
  • національно-патріотичне виховання на основі реалізації проектної діяльності краєзнавчого музею. 

оозо_Трипілля_27.01_2 оозо_Трипілля_27.01_3

оозо_Трипілля_27.01_5 оозо_Трипілля_27.01_4

У практичній частині роботи було представлено музейний урок «Ми є, були і будем ми, й Вітчизна наша з нами», підготовлений Буренко Катериною Іванівною, заступником директора з навчально-виховної роботи Трипільської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Обухівського району та Нелепенко Тетяною Миколаївною, педагогом-організатором за участі учнів цієї школи.

З метою  покращення національно-патріотичного виховання учнівської молоді, відродження духовності та формування гармонійно розвиненої особистості,  Буренко К.І. було підготовлено та представлено читання авторських віршів дітей – членів гуртка «Історичне краєзнавство». Тематика  віршів присвячена воїнам  АТО (дивитись відео).

оозо_Трипілля_27.01_1На завершення заходу  відбувся  виступ учнівської ватаги колядників та щедрувальників до Різдвяних свят.

Слухачі опорного обласного закладу освіти взяли активну участь в обговоренні заходу.

Всього учасників – 16 осіб.

Творче завдання.

 Для підготовки навчально-методичного посібника "Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді":

– підготувати теоретичний матеріал про організацію музейної справи в навчальному закладі (з досвіду роботи, березень, 2016 р.);

–  розробити заняття, музейні уроки та сценарії виховних справ у музеї;

– підготувати презентаційні матеріали музейних справ до підсумкового заняття курсів ООЗО (25 березня 2016 року).

                                                                              Координатор: Пількевич О.Д.