Круглий стіл «Видатні постаті в історії освіти Київщини»

27 листопада 2014 року  на базі музею історії освіти Київщини КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбувся круглий  стіл «Видатні постаті в історії освіти Київщини» в рамках загальнонаціонального проекту: «Україна:  історія великого народу».

круглий стіл_2

Вибір теми зумовлений прагненням їх організаторів виявити та популяризувати талановитих педагогів Київщини, які здійснюють велику наукову, педагогічну та культурно-освітню діяльність.

Основні напрями роботи:
Видатні постаті в історії освіти Київщини:
• науковці;
• освітяни;
• краєзнавці;
• літератори;
• художники;
• меценати;
• учителі-краєзнавці –  засновники музеїв Київщини.

Захід розпочався музичним вітанням студентського хору КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» під керівництвомА.П.Андрєєвої. Величаво, із піднесенням прозвучала пісенна композиція «Хай наша свята Україна, цвіте як червона калина».

круглий стіл_7

Учасників засідання круглого столу привітала Є.М. Бачинська, виконуюча обов'язки ректора КОІПОПК, кандидат педагогічних наук, доцент,  яка підкреслила  важливість та актуальність визначеної тематики у контексті загальнонаціонального проекту: «Україна: історія великого народу».

круглий стіл_6

Роботу круглого столу продовжила О.Д. Рокицька,  методист кабінету координації з методичними кабінетами, яка ознайомила присутніх з видатними українськими педагогами кінця ХIХ-ХХ століття, які забезпечували науково-методичний супровід навчально-виховного процесу в школі, працювали на Київщині, створювали національні підручники, впроваджували в педагогічний процес українознавчі дисципліни.

круглий стіл_3

Цікавими, глибокими та змістовними  були виступи  про видатних педагогів сучасності, які супроводжувалися презентаційними матеріалами. Зокрема, під час засідання круглого столу були заслухані виступи С.І.Мірошник, завідувача кафедри педагогіки та психології КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидата педагогічних наук, доцента, яка висвітлила діяльність відомого в Україні та за її межами фахівця з питань післядипломної педагогічної освіти –  Н.І.Клокар, директора Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, доктора  педагогічних наук, професора.

Л.Я. Сторожик, директор Бучанської Української гімназії розповіла про новатора в освіті Київщини  Шевчука  Миколу  Полікарповича.

О.А. Носаченко, вчитель історії Кагарлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. В.П. Дашенка Кагарлицької районної державної адміністрації, повідомила присутнім про культурно-освітню, громадську та релігійну діяльність І.Г.Ковровського, кандидата педагогічних наук, заслуженого вчителя України, його участь в становленні та розвитку системи духовно-морального виховання.

Т.Г.Шепелявенко, учитель історії та правознавства Ставівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кагарлицької районної державної адміністрації, заслужений вчитель України, розповіла про свого земляка Бориса Рогозу – творця Української держави, письменника, публіциста, мистецтвознавця, редактора  «Літературної України» та  його роль в освіті.

В.П. Кучерява, методист  районного методичного кабінету відділу освіти Фастівської районної державної адміністрації, виступила з доповіддю  про поетесу Ларису Антоненко та зупинилась на аспектах творчої співпраці поетеси з освітою.

Л.В.Євдокименко, вчитель української мови та літератури Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Баришівської районної ради та Євдокименко Олександр Миколайович, краєзнавець, дослідник Баришівщини, автор історико-дослідницької праці «Стародавня історія Баришівщини або Потрубіжжя – одна з колисок слов’ян», присвятили свої виступи   видатним  постатям  в історії  освіти Баришівщини.

Г.Г.Качна, вчитель  української мови та літератури Білоцерківської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №6 Білоцерківської міської ради, зосередила свою увагу на  значенні творчості Андрія Гудими для освітян.

Л.В.Глов’як, вчитель Мархалівської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів Васильківської районної державної адміністрації, звертаючись до присутніх, донесла значення педагогічної діяльності Петренка Олексія Андрійовича – педагога, художника та  культурно – освітнього діяча.

К.В.Онищук, педагог-організатор Борівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Фастівської районної державної адміністрації, повідомила про краєзнавця, організатора шкільних музеїв – Чередніченко Зою Вікторівну та  значення її діяльності у справі виховання учнівської молоді.

К.І. Біла, вчитель історії Германівської гімназії  Обухівського району, присвятила свій виступ краєзнавцю – Анатолію Миколайовичу Шафаренку –  творцю  Германівського відродження.

О.М. Лях, методист районного методичного кабінету відділу освіти Тетіївської районної державної адміністрації, виступила з доповіддю про Степана Петровича Яремича,  класика мистецтвознавства.

Виступи педагогів супроводжувались відео презентаціями, фільмами та кінофільмами. Завдяки проведеному заходу освітяни мали змогу ознайомитися з визначними педагогами-сучасниками, які здійснюють вагому роль в освіті і є невід’ємною частиною історії культури рідного краю.

У засіданні круглого столу  взяли участь 32 педагоги та 35 студентів.

На завершення заходу освітяни відвідали музей історії освіти Київщини та ознайомилися з тематичними виставками.

круглий стіл_1

За  матеріалами  виступів планується видання збірника та програми гуртка «Київщина. Історія рідного краю».