Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді

26 листопада 2014 року на базі Новоолександрівського НВК «Загальноосвітня  школа  І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Згурівського району проведено п’яте заняття обласного опорного закладу освіти "Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді" з проблеми «Пошуки шляхів та прийомів осучаснення роботи шкільного музею». Організаторами науково-методичного заходу стали творча група вчителів школи, краєзнавці села та рада музею «Пошук».

оозо_Новолександр.НВК_1

Широкий спектр форм та прийомів  роботи шкільного музею «Пошук»  надає можливість рівного доступу до якісної освіти та різнобічного розвитку особистості, зокрема виховання патріотичних почуттів сучасного школяра.

У результаті налагодженої роботи творчої групи вчителів у складі К.П. Островської, Г.В. Савенко,  Л.В. Яременко, О.М. Коваленко, О.В. Куцої  підготовлено та проведено літературно-музичну композицію з теми  «Минуле стукає в наші серця». Захід приурочено до 81-ої річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У заході взяли участь учителі школи  та  учні 10 класу, які на матеріалі спогадів 53-х жителів села розкрили злочинні дії сталінського режиму проти українського народу. «Ми не можемо  про це забувати, – зазначила директор школи Мотузка Надія Борисівна, –  це невід’ємна сторінка нашої історії, яку ми  повинні пам’ятати –  адже український народ сильний духом, і його ніхто і ніколи  не здолає». Під час заходу було  використано аудіо- та відеозаписи, зразки раритетних документів, фотографії, спогади очевидців села.

оозо_Новолександр.НВК_2

Цікавою була творча зустріч учнів 7-8 класів  із краєзнавцями села  з теми  «Будівничий Нової Олександрівки». З  розповіді О.Д. Дещенко, Л.Д. Роговець та М.В.Сіренко  учні дізналися про П.Д. Роговця,  першого директора радгоспу, Героя Соціалістичної Праці, який приклав багато зусиль для розвитку та процвітання  села.  Він мав  тісні зв’язки  із письменниками  М.Т. Рильським та М.П. Бажаном, які неодноразово побували в селі. Учасники заходу переглянули документальний фільм про П.Д. Роговця  «Будівничий Нової Олександрівки» (1965 р.).  Творчу зустріч підготували та провели Р.В. Рябко, О.М.Коваленко  та члени клубу  «Пам’ять».

оозо_Новолександр.НВК_3

З метою  покращення національно-патріотичного виховання, відродження духовності та формування гармонійно розвиненої особистості  педагогами Р.В.Рябко, Н.Б. Мотузко, О.Д. Дещенко, К.П. Островською  та М.В.Сіренко було розроблено тематичну екскурсію – бенефіс одного музейного експоната, а саме книги В. Большака «Вадим» (із дарчим написом автора).

оозо_Новолександр.НВК_4

Під час тематичної екскурсії учні 6 класу та гості мали змогу глибше познайомитися із творчістю письменника-земляка Василя Большака, який на сторінках своєї книги розповів про В.Г. Гладуна, Заслуженого лікаря УРСР (у 70-их роках ХХ століття жив і працював у Новій Олександрівці). Багато цікавого про них розповіли присутні односельці, що добре знали відомих земляків.

Слухачі опорного обласного закладу освіти взяли активну участь в обговоренні.

Всього учасників – 127 осіб, слухачів ООЗО –18 осіб.

На завершення роботи слухачі опорного закладу отримали творче домашнє завдання:
– розробити заходи з метою вивчення історії рідного краю (екскурсії, бесіди, тематичні уроки, творчі зустрічі, музейне свято за участі  батьків та громадськості міста, села);
– підготувати та провести тематичні заходи до Дня Перемоги.

                                                              Кординатор: Пількевич (Рокицька) О.Д.