26 вересня 2013 року музеєм історії освіти Київщини КОІПОПК було проведено педагогічні читання з нагоди 95-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

26 вересня 2013 року музеєм історії освіти Київщини Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів було проведено педагогічні читання з нагоди 95-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського(1918-1970), українського педагога, члена-кореспондента АПН РРФСР і АПН СРСР, заслуженого вчителя України, Героя Соціалістичної Праці, директора Павлиської середньої школи Кіровоградської області з теми «Василь Сухомлинський – видатний педагог-гуманіст, мислитель ХХI століття».

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУ педагогічних читаннях взяли участь науково-педагогічні працівники, викладачі, вчителі та слухачі курсів підвищення кваліфікації.  Зокрема: Плівачук К.В., заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології КОІПОПК, Ковальова С.В., завідувач кафедри педагогічної майстерності КОІПОПК, доцент, кандидат педагогічних наук,  Полтавцев О.Г., завідувач кафедри управління освітою КОІПОПК, кандидат філософських наук,  Рокицька О.Д., методист центру координації з методичними кабінетами КОІПОПК ,  Власюк Є.В., голова циклової комісії викладачів української мови   та літератури  КЗ «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж»,   Волкова Г.Г., методист ДНЗ (ЦРД) № 18 «Ясочка» м. Біла Церква ,  Науменко Т.В., вчитель-логопед  ДНЗ (ЦРД)  № 18 «Ясочка»,  Суткова В.О.,завідувач бібліотекою КОІПОПК та  інші.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAВиступи педагогів були пронизані гуманізмом, який є серцевиною педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського. В центрі уваги – здоров’я школярів, їх успіхи у навчанні, і, як стверджував В.О. Сухомлинський у своїй книзі «Серце віддаю дітям», «увага до кожної індивідуальності, піклування про кожного вихованця, чуйне, вдумливе ставлення до позитивних рис і недоліків кожної дитини» і глибока віра в дитину. Плівачук К.В. розкрила здоровотворчі аспекти виховання дитини в творчій спадщині В.О.Сухомлинського, визначила ефективні шляхи зміцнення здоров’я дітей, удосконалення фізичного виховання учнів. Вона наголосила на цілісній і досить ефективній системі виховання Людини і Громадянина, запропонованій народним учителем, яка спрямована на всебічний розвиток особистості, піднесення успішності родинного виховання, удосконалення всього педагогічного процесу.
Доповіді Ковальової С.В., та Полтавцева О.Г. викликали інтерес у всіх учасників педчитань. У них окреслено філософські роздуми видатного педагога, який розробив філософію дитячого щастя: «Кожна дитина має бути щасливою вже сьогодні».
Питання рідної мови, виховання любові до рідного слова у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського розкрила у своєму виступі Власюк Є.В. Волкова Г.Г., методист ДНЗ (ЦРД) № 18 «Ясочка» м. Біла Церква, презентувала навчально-методичний посібник «Особливості використання творів В.О.Сухомлинського в роботі дошкільників».

Також відбулася демонстрація фрагментів фільмів, присвячених В.О.Сухомлинському. Учасники педагогічних читань відвідали тематичну виставку: «Василь Сухомлинський – учитель зі світовим ім’ям».
Кількість учасників заходу – 95 осіб.
Всеосяжна, багатоаспектна науково-педагогічна творча спадщина В.О.Сухомлинського з роками не втрачає своєї актуальності, а відкривається все новими і новими гранями. Верховна Рада України 5 липня 2013 року прийняла Постанову № 1959 «Про відзначення 95-ї річниці від дня народження В.О.Сухомлинського». Рекомендуємо організувати і провести у загальноосвітніх навчальних закладах тематичні уроки, бесіди, лекції, виховні години, круглі столи, присвячені життю та діяльності В.О.Сухомлинського.

Учасники педагогічних читань