25 жовтня 2018 року на відбулося перше засідання обласної педагогічної студії з теми «Використання музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології на заняттях з історії та в позакласній роботі» для вчителів історії

25 жовтня 2018 року на базі Новосілківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Макарівського району відбулося перше засідання обласної педагогічної студії з теми «Використання музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології на заняттях з історії та в позакласній роботі» для вчителів історії під керуванням Білоцького Миколи Миколайовича, учителя історії, учителя-методиста, відмінника освіти України.

Зі вступним словом до учасників обласної педагогічної студії звернулись Коваленко Наталія Миколаївна, директор Новосілківської загальноосвітньої школи I-III ступенів, Коноваленко Ігор Степанович, методист відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської районної державної адміністрації. Вони зазначили, що в закладі освіти напрацьована система роботи з використанням різноманітних форм та методів музейної педагогіки, яка має інтегруватися в освітній процес.

Офіційна частина заходу розпочалася уроком-реквієм «З Україною в серці», присвяченим полеглим воїнам Макарівщини, які захищали Україну в зоні АТО. Під час літературно-художньої композиції школярі, члени ради історико-краєзнавчого музею, розповіли про воїнів-земляків та присвятили їм свої вірші. Дудченко Наталія Олександрівна, жителька с. Новосілки (авторка понад 80-ти поезій) прочитала авторські поезії, присвячені воїнам-захисникам рідної землі. Герасименко Оксана Миколаївна, волонтерка, член Спілки учасників бойових дій Макарівського району, розповіла присутнім про фронтові будні воїнів-захисників України та вагомість роботи волонтерів. Учасники педстудії оглянули тематичну виставку учнівських малюнків «Воїни АТО – захисники рідної України».

У ході роботи педагогічної студії проведено психолого-педагогічний тренінг «Будьмо знайомі».

Також було проведено круглий стіл «Використання надбань музейної педагогіки в освітньому процесі загальної і середньої освіти». Учасники мали можливість прослухати цікаві виступи з актуальних питань упровадження музейної педагогіки у практику роботи закладів освіти та поділитися досвідом із таких питань:

 • ознайомлення із планом роботи, метою та завданнями педагогічної студії;
 • організаційні засади роботи в музеї: нормативно-правова база музейної справи;
 • музейна педагогіка і форми роботи культурно-освітньої діяльності шкільного музею;
 • презентація досвіду роботи історико-краєзнавчого музею села Новосілки;
 • використання інтерактивних форм роботи музейної педагогіки в музеї історії освіти Київщини;
 • музейна екскурсія та її значення в освітньому процесі закладу загальної середньої освіти.

Педагоги відвідали історико-краєзнавчий музей села Новосілки та прослухали екскурсію «Новосілки з глибини віків» у супроводі юних екскурсоводів.

У практичній частині роботи педагогічної студії М.М. Білоцького вчителі активно працювали у підгрупах над створенням проекту – інтерактивної виставки в музеї «Історія школи» та «Відома особистість села Новосілки».

Під час роботи педстудії панувала атмосфера творчості, пошуку й доброзичливості.

У заході взяли участь 33 особи.

Учасники педагогічної студії отримали завдання:

 1. Використовувати історико-краєзнавчі матеріали музеїв як дієвий засіб виховного впливу на формування патріотичних якостей учнів, їхніх творчих здібностей та обдарувань.
 2. Відкривати куточки, кімнати та музеї, що ілюструють історію рідного краю й популяризують традиції і кращі здобутки школи.
 3. Налагоджувати співпрацю та професійне спілкування із фахівцями державних музеїв із метою використання сучасних здобутків музейної педагогіки під час проведення занять з історії.
 4. Розробити інноваційні нестандартні заняття з історії України та гурткові заняття з використанням провідних форм роботи музейної педагогіки.
 5. Підготувати та розмістити матеріал про роботу музеїв закладів освіти Київщини на порталі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» у рубриці «Музейна педагогіка».