Іван Олексійович Сікорський – учений, педагог, психолог, громадський діяч. Гармонія навчання, виховання і розвитку

23 квітня 2015 року музеєм історії освіти Київщини КНЗ КОР «КОІПОПК» на базі КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» проведено музейний урок на тему: «Іван Олексійович Сікорський – учений, педагог, психолог, громадський діяч. Гармонія навчання,виховання і розвитку».

музейний урок_1

Мета заходу: Ознайомити викладачів та студентів із маловідомими сторінками життя та діяльності нашого земляка – Івана Олексійовича Сікорського (1842-1919), вченого, педагога, психолога, психіатра, лікаря, громадського діяча, першого ректора Фребелівського педагогічного інституту. Виховувати повагу та гордість за видатних земляків.

Захід проведено в рамках загальнонаціонального проекту: «Україна: історія великого народу».

Під час заходу використано відео та презентаційні матеріали, які допомогли розкрити багатогранний вклад І.О. Сікорського у розвиток української науки, зокрема гігієни, психіатрії, психології та педагогіки.

Активними учасниками заходу стали викладачі та студенти 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж».

музейний урок_2

музейний урок_3

На основі наукових доробок ученого (провідних праць) було висвітлено такі питання:

– Погляди І.О. Сікорського на освіту і виховання молоді. Рокицька О.Д., методист кабінету координації роботи з методичними кабінетами;
– Психологічні основи виховання і навчання школярів. Медвідь Л.В., викладач психолого-педагогічних дисциплін КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж»;
– Психолого-педагогічні проблеми та психологічне значення раннього дитинства.Бодрик Н.В., голова циклової комісії викладачів психолого-педагогічних дисциплін КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж»;
– Турбота про охорону розумової праці. Праведна Аліна, студентка 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж»;
– Про розумовий та моральний розвиток учнів. Марушевська Мирослава, студентка 4 курсу спеціальності «Початкова освіта»КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж»;
– Роль жінки-педагога у навчально-виховному процесі. Верба Т.О., вчитель історії Бориспільської загальноосвітньої школи I-IIIступенів № 6.

На завершення заходу Федій Н.М., керівник гуртка космічного макетування та моделювання Фастівського центру позашкільної роботи, присвятила свій виступ синові вченого – видатному авіаконструкторові Ігорю Івановичу Сікорському, який у 1918 р. емігрував до США, де успішно присвятив себе конструкторський діяльності.

Та безумовно, час гідно оцінити внесок у світову науку його батька – Івана Олексійовича Сікорського.