20 лютого 2017 року проведено урок-реквієм, який приурочено до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та Революції Гідності

20 лютого 2017 року у музеї історії освіти Київщини КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» проведено урок-реквієм, який приурочено до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та Революції Гідності.

Небесная мати небесної Сотні.
Свічу поминальну запалили сьогодні!
У день цей лютневий помолиться світ
За душі героїв, за нації цвіт!

Минає 3 роки, відколи на майдані Незалежності пролилася  невинна кров сотень людей, які повстали проти несправедливості, політичних переслідувань та злочинних дій влади. 18-20 лютого 2014 року стали найкровопролитнішими у протистоянні злочинної влади і народу.

Трагічні події на майдані Незалежності під час Революції Гідності увійшли в новітню історію України як символ всенародного спротиву злочинній владі. 105 полум’яних патріотів держави в листопаді 2013– лютому 2014-го поклали своє життя на вівтар свободи, демократії та європейського майбутнього  нашої країни. На барикадах Революції Гідності вони самовіддано боролися проти диктатури, корупції та пригнічення власного народу.

Мета заходу:

  • ушанування відваги, сили духу й жертовності громадян, учасників Революції Гідності, увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні;
  • збереження пам’яті про тих, хто віддав своє життя на Майдані, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

 У заході взяли участь студенти другого та третього курсів відділення «Початкова освіта та англійська мова» КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» ( 22 ПО(а) та 32 ПО(а) групи)та їх куратори: О.А. Жало, Л.В. Нечипоренко.

Захід розпочався демонстрацією відеофільму «Небесна сотня: герої не вмирають»,  пісні  «Плине кача» у виконанні групи «Піккардійська Терція» та «Реквієм» Вольфганга-Амадея Моцарта у виконанні Національного симфонічного оркестру України.

Ведуча О.Д. Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», зазначила, що на майдані люди відкрито виступили проти злочинного режиму, були представниками всіх регіонів України, різними за політичними і релігійними переконаннями, статками і соціальним статусом. Але кожен із них мріяв жити у вільній, незалежній Україні, де поважають права людини, кожен має право на вільне висловлювання  власної думки. А ще люди бачили свою країну частиною Європи.

З великою увагою і хвилюванням студенти слухали розповідь очевидця тих трагічних подій на майдані Шкарівського Сергія Миколайовича, командира громадського руху  «Щит». Він розповів про те, що ніхто не боявся, що їх можуть поранити, це були справжні патріоти своєї Вітчизни, співали Гімн України та  мирно відстоювали права і свободи людини. Але трагічні події, які розгорталися на майдані  30 листопада 2013 року та 18-20 лютого 2014 року, призвели до загибелі людей, зокрема й білоцерківчан.  Почуття скорботи, але й гордості за його побратимів переповнюють наші серця.

 

Цей захід дав можливість почути і побачити з перших уст, що і як відбувалося на майдані.

Під час  уроку-реквієму прозвучали вірші, присвячені Героям Небесної Сотні, у виконанні  студентів коледжу, зокрема Пустовіт Валерії,  Гайдаєнка Кирила  «Мамо, не плач, я повернусь весною» та вірш «Герої не вмирають!»  В.І.Дідука, місцевого поета.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв Небесної Сотні.

У заході також було використано інформаційні матеріали: виступ президента України П. Порошенка «Пам’яті  Небесної Сотні», відеокомпозиція Тіани Роз «Мамо не плач»,  вірш Т.Шевченка«Кавказ» у виконанні  Сергія Нігояна.

Вагомий привід замислитися: чи гідно бережемо ми їхню пам’ять?

Сьогодні в багатьох містах і селах встановлені пам’ятні дошки, їхніми іменами названі вулиці й сквери. Ста п’яти учасникам протесту присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). А 20 лютого став Днем Небесної Сотні. Нині президентом України оголошено конкурс на кращий монумент  Героям Небесної Сотні.

Герої Небесної Сотні пішли у вічність! Пам’ятаймо про них! Майдан став символом мужності, високого патріотизму і нескореності духу українського народу.

За ті ідеали, за які боролися мирні  демонстранти, сьогодні українці проливають кров на Донбасі, протистоячи російсько-терористичним військам. Сьогодні ми мріємо про той день, коли на нашій землі нарешті настане мир і спокій, коли всі ми розбудовуватимемо державу, про яку мріяли полеглі на Майдані й в якій вони хотіли жити.

На завершення заходу відбулося покладання квітів до символічного монумента загиблим Героям у м. Білій Церкві.

Герої не вмирають! Слава нації! Слава Україні!