19 травня 2015 року працівниками музею історії освіти Київщини КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведенопрезентацію книг Володимира Степановича Перерви, доцента кафедри правознавства Білоцерківського інституту економіки і управління вищого навчального закладу «Україна», кандидата історичних наук «Церковні школи в Україні кінця ХVIII – початку ХХ століття: забутий світ», «Білоцерківщина – край православний: з історії церкви та школи».
У заході взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації: вчителі історії, образотворчого мистецтва, обслуговуючої праці закладів освіти Київщини, вчителі історії м. Білої Церкви та студенти КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж». Всього понад 100 освітян Київщини.
Робота розпочалася з огляду виставки книг В.С.Перерви, на якій було представлено більше п’ятидесяти видань з історії освіти та церкви.
Презентацію відкрив архієрейський хор Спасо-Преображенського собору. У його виконанні прозвучали духовні твори «Привітальна», «Пасхальна», "О здравии".
Зі вступним словом до учасників зібрання звернувся В.В. Яблонський, протоієрей кафедрального Спасо-Преображенського собору, голова адміністративної служби Білоцерківської єпархії УПЦ, який зазначив, що наукові здобутки Володимира Степановича є важливим внеском у відродження і збагачення духовних основ національного розвитку, інтеграцію традицій і вироблених минулими поколіннями морально-етичних норм у життя сучасного суспільства.
О.Д.Рокицька, методист центру координації роботи з методичними кабінетами КНЗ КОР «КОІПОПК» зазначила, що Володимир Степанович є яскравим представником сучасних українських дослідників – автор більше 100 наукових і навчально-методичних праць з церковної історії, історії освіти та краєзнавства. Його книги користуються великим попитом серед освітян Київщини та України. Видання автора є унікальними, адже написання книг базується на комплексному вивченні архівних першоджерел.
В.С.Перерва, презентуючи книгу «Церковні школи в Україні кінця ХVIII – початку ХХ століття: забутий світ», зазначив, що ця книга поєднує інформацію кількох тисяч документальних актів з архівосховищ Києва, Одеси, Житомира, Миколаєва, Хмельницького, Сімферополя, Харкова, Санкт-Петербурга та інших міст. У монографії розглядається історичний шлях церковнопарафіяльної та державної шкільної справи на території дев’яти губерній підросійської України.
Актуальність тематики пов’язана з процесами повернення до духовних витоків шкільної освіти. Об’єктом дослідження вибрано розвиток початкової освіти в церковнопарафіяльних школах різних типів наприкінці ХVIII – початку ХХ століття. Книга складається із дев’яти розділів. Дослідження адресоване педагогам, історикам-науковцям, краєзнавцям, студентам, музейним працівникам і всім, кому небайдужа історія церкви, освіти та культури.
Велику зацікавленість у освітян викликала книга В.С. Перерви «Білоцерківщина – край православний: з історії церкви та школи».
С.Й. Потильчак, заступник директора Білоцерківського навчально-виховного об’єднання "Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня", голова об’єднання істориків міста Біла Церква, заслужений учитель України, у своєму виступі вказала, що секрет популярності праць В.С.Перерви полягає в якості написання та глибокому історичному дослідженні. Його книги можуть бути використані для підготовки наукових праць з історії церкви, освіти та культури, у процесі викладанні історії України, релігієзнавства, історії педагогіки та освіти, біблійної історії та християнської етики, а також для формування музейних та бібліотечних експозицій.
Щиро вітали автора Р.Г.Щербина, вчитель історії Білоцерківської спеціалізованої школа І-ІІІ ступенів №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, заслужений учитель України; Н.П.Тарасюк, учитель української мови та літератури Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школа І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О.Кириленка; Т.А.Шемшук, методист кабінету історії та правознавства КНЗ КОР "КОІПОПК" та інші.
У заключному слові вчителі Київщини побажали Володимиру Степановичу нових наукових здобутків та звершень.
Захід підготувала та провела Рокицька О. Д., методист центру координації роботи з методичними кабінетами, завідуюча музеєм.