Презентовано книги В.С. Перерви «Церковні школи в Україні кінця ХVIII – початку ХХ століття: забутий світ», «Білоцерківщина – край православний: з історії церкви та школи»

19 травня 2015 року працівниками музею історії освіти Київщини КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведенопрезентацію книг Володимира Степановича Перерви, доцента кафедри правознавства Білоцерківського інституту економіки і управління вищого навчального закладу «Україна», кандидата історичних наук «Церковні школи в Україні кінця ХVIII –  початку ХХ століття: забутий світ», «Білоцерківщина – край православний: з історії церкви та школи».

Pererva[1]

У заході  взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації: вчителі історії,  образотворчого мистецтва, обслуговуючої праці закладів освіти Київщини,  вчителі історії м. Білої Церкви та студенти КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж». Всього понад 100 освітян Київщини.

Робота розпочалася з огляду виставки книг В.С.Перерви, на якій було представлено більше п’ятидесяти видань з історії освіти та церкви.

Презентацію відкрив архієрейський хор Спасо-Преображенського собору. У його виконанні прозвучали  духовні твори «Привітальна»,  «Пасхальна», "О здравии".

презентація книг6

презентація книг5Зі вступним словом до учасників зібрання звернувся В.В. Яблонський, протоієрей кафедрального Спасо-Преображенського собору, голова адміністративної служби Білоцерківської єпархії УПЦ, який зазначив, що наукові здобутки Володимира Степановича є важливим внеском у відродження і збагачення духовних основ національного розвитку, інтеграцію традицій і вироблених минулими поколіннями морально-етичних норм у життя сучасного суспільства.

О.Д.Рокицька, методист центру координації роботи з методичними кабінетами  КНЗ КОР «КОІПОПК» зазначила, що Володимир Степанович є яскравим представником сучасних українських дослідників – автор більше 100 наукових і навчально-методичних праць з церковної історії, історії освіти та краєзнавства. Його книги користуються великим  попитом серед освітян Київщини та України. Видання автора є унікальними, адже  написання книг базується на  комплексному вивченні архівних першоджерел.

В.С.Перерва, презентуючи книгу «Церковні школи в Україні кінця ХVIII – початку ХХ століття: забутий світ»,  зазначив, що ця книга поєднує інформацію кількох тисяч документальних актів з архівосховищ Києва, Одеси, Житомира, Миколаєва, Хмельницького, Сімферополя, Харкова, Санкт-Петербурга та інших міст.  У монографії  розглядається історичний  шлях церковнопарафіяльної  та державної шкільної справи на території  дев’яти губерній  підросійської України.

Актуальність тематики пов’язана з процесами повернення до духовних витоків шкільної освіти. Об’єктом дослідження вибрано розвиток початкової освіти в церковнопарафіяльних школах різних типів наприкінці ХVIII – початку ХХ століття. Книга складається із дев’яти розділів. Дослідження адресоване педагогам, історикам-науковцям, краєзнавцям, студентам, музейним працівникам і всім, кому небайдужа історія церкви, освіти та культури.

Велику зацікавленість  у освітян викликала книга В.С. Перерви «Білоцерківщина – край православний: з історії церкви та школи».

презентація книг7

С.Й. Потильчак, заступник директора Білоцерківського навчально-виховного об’єднання "Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня", голова об’єднання істориків міста Біла Церква, заслужений учитель України, у своєму виступі вказала, що секрет популярності праць В.С.Перерви полягає в якості написання та глибокому історичному дослідженні. Його книги можуть бути використані для підготовки наукових праць з історії церкви, освіти та культури, у процесі викладанні історії України, релігієзнавства, історії педагогіки та освіти, біблійної історії та християнської етики, а також для формування музейних та бібліотечних експозицій.

Щиро вітали автора Р.Г.Щербина, вчитель історії  Білоцерківської спеціалізованої школа І-ІІІ ступенів №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій,  заслужений учитель України; Н.П.Тарасюк, учитель української мови та літератури Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школа І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О.Кириленка;  Т.А.Шемшук, методист кабінету історії та правознавства КНЗ КОР "КОІПОПК" та інші.

У заключному слові вчителі Київщини побажали Володимиру Степановичу нових наукових здобутків та звершень.

презентація книг2

Захід  підготувала та провела Рокицька О. Д., методист центру координації роботи з методичними кабінетами, завідуюча музеєм.