18 травня 2017 року в музеї історії освіти Київщини КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» проведено Свято української вишиванки «Вишиванка – символ України»

«Оберіг-сорочку вишила для сина.
Візерунком стали символи Вкраїни:
І верба й калина, сонях біля хати.
Щастя для дитини вишивала мати».

18 травня – День вишиванки. В цьому році українці одягли весь світ у вишиванки. День Свято вишиванок започатковане Чернівецьким університетом у 2006 році, пройшло у багатьох містах і селах.

У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. Вишиванки сприймають як символ єднання, солідарності й підтримки захисників Вітчизни. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка вишиванка є головним оберегом людини. В українській вишиванці закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини.

У музеї історії освіти Київщини захід «Вишиванка – символ України» було також приурочено до Міжнародного дня музеїв, який теж відзначають 18 травня. У святі вишиванки взяли участь студенти другого курсу спеціальності «Початкове навчання» КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж», викладачі коледжу та академії.

Мета заходу:

  • зберегти споконвічні традиції створення та використання етнічного вишитого українського одягу;
  • популяризувати національні традиції серед молоді;
  • формувати почуття патріотизму, національну свідомість, громадську позицію, духовну культуру.

Величаво, із піднесенням прозвучала літературно-художня композиція «Вишиванка – українська традиція» (пісні «Два кольори» слова Д. Павличка, муз. О. Білаша; «Матусина вишиванка» слова Л. Пікас, муз. М. Шевченко; «Мамина сорочка» слова і муз. Наталії Май; вірші про українську вишиванку Лесі Вознюк «Сорочка-оберіг», Юрія Лазірко «Вишиванка», Анатолія Черняхівського «Вишиванка»).

У ході заходу було використано презентації, відеокліпи та документальні фільми, які розкрили історію та традиції вишиванки, її символіку («Історія вишиванки», «Вишиванка – дрес-код нашої нації», відео кліп Н. Май «Мамина сорочка», відеокліп К. Бужинської «Україна – це ми»).

Студенти розповідали про традиції української вишиванки в їхніх родинах.

На завершення свята молодь взяла участь у диспуті «Українська вишиванка: модний бренд чи традиція з віковою історією?»

Отже, українська вишиванка – це свого роду сімейний оберіг, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня.