Міжнародний день музеїв відзначається у більшості цивілізованих країн з 1977 року. Відповідне рішення було прийнято в 1977 році на засіданні 11-генеральної конференції Міжнародної ради музеїв, що проходила в СРСР. Професійний День музейних працівників об’єднує всіх людей, які шанують нашу історію й культурні цінності. У рамках свята в багатьох містах проходять фестивалі, музейно-театральні вистави, позапланові екскурсії. Культурний обмін дозволяє збагатити внутрішній світ кожної людини і усвідомити необхідність подальшого розвитку, взаєморозуміння співробітництва й миру між народами.
Одним із дієвих засобів навчання та залучення молоді до участі в житті суспільства є діяльність музеїв при закладах освіти. Музейна мережа у навчальних закладах України складає біля 4, 5 тисяч. У навчальних закладах системи освіти Київської області зареєстровано більше 268 музеїв. Вони зберігають безцінну історико-культурну та етнографічну спадщину українського народу, яка має колосальний потенціал для освітньо-виховної діяльності.
У музейних добірках нагромаджено унікальні творіння матеріальної і духовної культури народів, розкрито їх науковий, суспільно-політичний, історичний і культурно-освітній розвиток. Вони становлять невід’ємну частину загальнолюдських цінностей, відображають ідеали поколінь, розповідають про різні періоди історії, видатних діячів держави, науки, освіти і культури та є основною формою виховання патріотичних почуттів школярів.
Вітаємо музейних працівників з професійним святом! Зичимо успіхів та натхнення у праці!
З повагою Ольга Рокицька,
методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи
КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»
Музей Бойової Слави Трипільської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Презентації музеїв навчальних закладів Київщини
- Музей київщинознавства Радинського НВО Поліського району
- Музей “Світлиця”
- Музей Калитянської ЗОШ І-ІІІ ступенів
- Музей краєзнавства Мархалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Васильківського району
- Василь Мимрик – скрипковий майстер