12 березня 2019 року на базі Яготинського музею «Флігель Т. Г. Шевченка» відбулося літературно-мистецьке свято «Чарівний дивосвіт барв Шевченківської поезії»

Відповідно до плану роботи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» 12 березня 2019 року відбувся обласний майстер-клас із теми «Упровадження музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології в контексті нової української школи» для керівників музеїв закладів загальної середньої освіти на базі музею «Флігель Т. Г. Шевченка» за участі методистів Яготинського районного методичного кабінету та працівників музею.

Мета заходу: упровадження інноваційних інтерактивних занять із музейної педагогіки  в контексті нової сучасної школи.

На базі музею «Флігель Т. Г. Шевченка» було проведено цикл інтерактивних тематичних занять до 205-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

У роботі майстер-класу взяли участь педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, які організовують музейну справу, методисти Яготинського районного методичного кабінету, вихователі закладів дошкільної освіти, учні закладів загальної середньої освіти, дошкільники та їхні батьки.

Урочисту частину літературного свята відкрив Юрій Васильович Юхта, начальник відділу молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації, який зазначив, що вагому роль у вихованні гідних громадян Української держави відіграє особистість Кобзаря.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулися Миненок Оксана Вікторівна, методист районного методичного кабінету, та Лариса Сергіївна Гусак, завідувач музею-флігеля.

У першій частині заходу відбулися літературно-мистецькі читання: конкурс поетичних творів Т. Г. Шевченка «Чарівний дивосвіт барв Шевченківської поезії» за участі дошкільників Яготинщини. Учасників конкурсу було нагороджено подарунками, а вихователів – грамотами. Було також організовано  тематичну виставку дитячих малюнків «Іду з дитинства до Тараса».

Другу частину майстер-класу продовжила Надія Іванівна Висоцька, методист районного методичного кабінету, яка звернула увагу освітян на те, що база музею дозволяє проводити цікаві інтерактивні заняття та виховні заходи. Як приклад, учасникам було представлено літературно-музичну композицію «Споріднені душі Великих майстрів: Тарас Шевченко в долі Катерини Білокур» за участі учнів 8-го класу Богданівського навчально-виховного комплексу Яготинської районної державної адміністрації (організатор – Людмила Володимирівна Яблонська, учитель української мови і літератури).

Також було організовано бенефіс музейного експоната «Портрет Тараса Шевченка», представлений учнями 9 класу Лозовоярівського навчально-виховного комплексу Яготинської районної державної адміністрації (організатор – Галина Володимирівна Марюта, учитель української мови і літератури).

У межах заходу для педагогічних працівників та учнів було проведено екскурсію залами музею Тараса Шевченка на Яготинщині (екскурсовод – Лариса Сергіївна Гусак).

У підсумку роботи Ольга Дмитрівна Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», презентувала освітянам інноваційні форми та методи інтерактивних занять із музейної педагогіки.

Учасники майстер-класу щиро подякували адміністрації районного  методичного кабінету за  цікаву та продуктивну організацію освітньої діяльності.