Коровай Іван Андрійович, педагог, Герой Соціалістичної Праці, заслужений вчитель України, вчитель математики в середній школі-інтернат м. Фастова Київської області. Відомий реформатор кабінетної системи навчання у 60-70-х роках в Україні та за її межами.
Народився І.А.Коровай 10 липня 1928 року в селі Носівка Чернігівської області . У 1947 році закінчив Носівську середню школу №1 і вступив на фізико-математичний факультет Ніжинського педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя (нині Ніжинський педагогічний університет).
У 1951 році приїхав за призначенням працювати в село Дерно на Волині.
То були важкі повоєнні роки. У школі діти навчалися у дві зміни, не вистачало підручників, не було наочних посібників. Але це не лякало молодого вчителя. Він з ентузіазмом взявся виготовляти навчально-наочні посібники. Одночасно молодий учитель працював над підвищенням свого фахового рівня: брав участь у роботі районної секції вчителів-математиків, приглядався до того, як проводяться математичні олімпіади, цікавився роботою досвідчених педагогів.
У Цуманській середній школі Волинської області, куди в 1955 році перейшов працювати Іван Андрійович, зростала його педагогічна майстерність, збагачувався досвід, шліфувався вчительський талант.
У Фастівській школі-інтернат І.А. Коровай почав працювати в 1962 році. Заклад був новий і це дало можливість молодому педагогу розгорнути значну роботу. Він одразу взявся обладнувати сучасний математичний кабінет. В кабінеті було виготовлено безліч надзвичайно цікавих стендів, які допомагали дітям з цікавістю вивчати математику. Наприклад «Слава світової математики», «Довідник з геометрії», «Чарівне коло», «Перевір свої здібності» та інші. Кабінет мав потужне технічне оснащення та багатющу картотеку наочних посібників, різноманітних таблиць, роздаткового матеріалу призначеного для індивідуальної і колективної роботи учнів.
У Фастівську школу-інтернат почали їхати вчителі з усіх куточків України та країн зарубіжжя, щоб переймати досвід вчителя-новатора. Іван Андрійович часто ділився своєю майстерністю на сторінках педагогічної преси.
Сотні випускників Коровая пов’язали своє життя з професіями, де математика була необхідністю. І.А. Коровай працював до 1988 року, а потім пішов на заслужений відпочинок. Завжди в центрі його уваги були діти, яких він любив і плекав, поважаючи у кожному людину і особистість. Іван Андрійович віддав педагогічній праці більше сорока років, працюючи творчо і наполегливо. Понад вісімдесят дві тисячі шкільних дзвінків чув він за своє життя, провів близько двадцяти двох тисяч уроків, перевірив тисячі сторінок учнівських зошитів.
«Впевнений: дітям потрібні перемоги. Не спізнавши хоч раз успіху, дитина не здолає труднощів». Бачити в людині позитивні риси, орієнтуватися на них у процесі навчання і виховання учнів – цього мудрого педагогічного закону завжди дотримувався учитель.