Тематичне заняття «Україна – країна Гідності та Свободи» до Дня Гідності та Свободи

23 листопада  2017 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» працівниками музею історії освіти Київщини проведено тематичне заняття «Україна – країна Гідності та Свободи» для слухачів курсів підвищення кваліфікації з проблеми «Національно-патріотичне виховання дітей та учнів засобами позашкільної освіти».

Мета заходу:

– відзначення Дня Гідності та Свободи;
– вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності;
– сприяння подальшого  зміцнення національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді;
– утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України.

Захід проведено відповідно до Указу Президента України «Про День Гідності та Свободи» від 13.11.2014 № 872/2014, Указу Президента України № 300 /2017 від 30.09.2017 «Про відзначення Дня Гідності та Свободи», розпорядження Київської обласної державної адміністрації №544 від 20.10.2017 «Про відзначення у Київській області Дня Гідності та Свободи» та методичних рекомендацій щодо відзначення Дня Гідності та Свободи в закладах освіти Київщини.

Трагічні події на майдані Незалежності під час Революції Гідності увійшли в новітню історію України як символ всенародного спротиву злочинній владі. 107 полум’яних патріотів Української держави в листопаді 2013 – лютому 2014 років поклали своє життя на вівтар свободи, демократії та європейського майбутнього нашої країни. На барикадах Революції Гідності вони самовіддано боролися проти диктатури, корупції та пригнічення власного народу.

Герої Небесної Сотні пішли у вічність. Пам’ятаймо про них! Майдан став символом мужності, високого патріотизму і нескореності нашого патріотичного духу.

У заході взяли участь студенти третього курсу відділення «Початкова освіта» КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» (31 ПО(і) та 32 ПО(а) групи, куратори: О.А. Жало, С.І.. Сокол).

Захід розпочався демонстрацією фільму «Небесна сотня: герої не вмирають», пісні «Плине кача» у виконанні групи «Піккардійська Терція» та «Реквієм» Вольфганга-Амадея Моцарта у виконанні Національного симфонічного оркестру України.

У заході також було використано інформаційні матеріали: виступ Президента України П. Порошенка «Пам’яті Небесної Сотні», відеокомпозиція Тіани Роз «Мамо, не плач», вірш Т.Шевченка «Кавказ» у виконанні Героя України, учасника Революції Гідності Сергія Нігояна.

Ведуча заходу – О.Д. Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», зазначила, що на майдані люди відкрито виступили проти злочинного режиму, були представниками всіх регіонів України, різними за політичними і релігійними переконаннями, статками і соціальним статусом. Але кожен із них мріяв жити у вільній, незалежній Україні, де поважають права і гідність людини, кожен має право на вільне висловлювання власної думки. Майдан став символом боротьби за утвердження прагнень до Європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу свободу і гідність заплачено високою ціною: своє життя віддали найкращі.

З великою увагою і хвилюванням студенти і вчителі слухали розповідь очевидця тих трагічних подій на майдані Шкарівського Сергія Миколайовича, командира громадського руху «Щит». С.М.Шкарівський розповів про те, що ніхто не боявся бути пораненим. Це були справжні патріоти своєї Батьківщини, які співали Гімн України та мирно відстоювали права і свободи людини. Але трагічні події, які розгорталися на майдані 30 листопада 2013 року та 18-20 лютого 2014 року, призвели до загибелі людей, зокрема й білоцерківчан. Почуття скорботи,  водночас гордості та гідності за побратимів переповнюють наші серця.

Цей захід дав можливість почути і побачити з перших уст, що і як відбувалося на майдані.

Літературно-художню композицію «Небесна Сотня – гордість та біль України» представили студенти коледжу: Грегуль Влад, Богданюк Крістіна, Андрощук Настя, Кузнєцова Таня, Перга Яна, Перга Таня, Мельник Руслана, Кравченко Карина.

Під час тематичного заняття прозвучали також вірші, присвячені Героям Небесної Сотні, у виконанні студентів коледжу, зокрема – Старовойтенко Марини – «Україна», Несвідоміної Софії – В.Стус «Чого ти, ждеш?», Шевчук Юлії – «День Гідності».

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих на Майдані.

Вагомий привід замислитися: чи гідно ми бережемо їхню пам’ять?

Слухачі курсів активно спілкувалися з С.М. Шкарівським , поділилися досвідом проведення Дня Гідності та Свободи у закладах освіти Київщини. Після проведення заходу слухачі курсів відвідали музей історії освіти Київщини.