Творча зустріч з українською письменницею Юлією Матту

20 лютого 2020 року в КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»  на базі музею історії освіти Київщини відбулася творча зустріч  з українською письменницею Юлією Матту (Семиряд Юлією Миколаївною), членом Національної спілки письменників України, журналісткою та громадською діячкою, зі слухачами курсів підвищення кваліфікації зі спеціальності: бібліотекарі закладів освіти та студентами КЗВО КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж». Захід проведено відповідно до плану роботи інституту та в межах відзначення Міжнародного дня рідної мови, яке світове товариство відзначає 21 лютого.

Мета заходу: популяризувати творчість молодої української письменниці-землячки; використовувати інноваційні форми роботи та проєкти  в системі шкільних бібліотек, виховувати любов до рідної мови, формувати читацьку активність молоді.

Захід відкрила Ольга Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», яка представила учасникам творчої зустрічі  письменницю та коротко розповіла про її життєвий і творчий шлях.

Із вітальною пісенною композицією «Україна – це ти!» – виступив гурт «Мальви» (художній керівник АлінаАндрєєва). Прозвучали українські народні пісні «Україна – це ти», «Гей, Іване», «Ой, мамо, не лайте».

Творча зустріч Юлією Матту була надзвичайно цікавою і захоплюючою. Юлія дуже багато цікавого повідомила про своє життя, творчість, роботу, подорожі. Вона розповіла, що закінчивши  два заклади вищої освіти,  працювала 15 років у Міністерстві соціальної політики України і потім вирішила  все кардинально  змінити: роботу та місце проживання.

Письменниця досконало вивчає англійську мову, працює перекладачем болгарських новин англійською.  Вона подорожує Мексикою, Турцією, Італією, відвідує бібліотеки інших країн, свої враження та неймовірні історії збирає та описує.

Під час зустрічі Юлія Матту також розповіла про свою журналістську діяльність в інтернет-газеті «Український інтерес», яка з 1 серпня 2019 року видається і в паперовому варіанті. Юлія пише статті для кількох рубрик і веде свій блог, співпрацює з газетою «Культура і життя».

Як волонтер, Юлія навчає англійської мови дітей і молодь з інвалідністю. Працюючи в Київській районній бібліотеці ім. О. Герцена та  Жашківській бібліотеці  на посаді бібліографа, вона не полишає при цьому громадську діяльність, створює новий соціальний онлайн-простір «Matto-school».

Навесні 2019 року Юлія започаткувала ще один авторський проєкт «Бібліотечний туризм» ( за підтримки газети «Культура і життя»).

Під час заходу Юлія Миколаївна успішно презентувала  свої книги «Жашківські равлики», «Багалія», «Коли злітають літаки».

Особливо зацікавилися учасники зустрічі романтично-детективним романом «Коли злітають літаки», події якого відбуваються у чарівному і загадковому Стамбулі.

Спілкуючись з письменницею, молодь зацікавилася: як відбувається процес написання текстів у блоги.  Присутні на зустрічі викладачі запитували про організацію мовних онлайн-шкіл, а бібліотекарі – про досвід бібліотечного туризму в Україні та Європі.

Незабутньою залишиться в пам’яті учасників заходу зустріч з  Юлією Матту, яка подарувала радість спілкування.

Учасники творчої зустрічі щиро дякували талановитій і  харизматичній письменниці.