Пількевич (Рокицька) Ольга Дмитрівна
Працює в інституті з 1999 року і до сьогодні: з 1999 року по 2001 рік завідувала обласною педагогічною виставкою „Освіта Київщини”; з 2001 по 2005 рік – методистом музейно-виставкового комплексу. Ольга Дмитрівна активно працює над збиранням матеріалів до музею історії освіти Київщини, брала активну участь у його створенні. З 2005-2015 роки – методист центру координації роботи з методичними кабінетами області, нині методист вищої категорії Відділу музейної освіти та бібліотечної справи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», завідує музеєм історії освіти Київщини, надає методичну і практичну допомогу музеям при закладах освіти Київщини.
Музей історії освіти Київщини – це інститут людської спільноти, що є засобом свідомого цілеспрямованого залучення педагогів до культурної спадщини минулих часів і займає особливе місце в житті суспільства.
Основні напрями роботи музею є такими: науковий, експозиційно-виставковий, освітньо-виховний. Фондова колекція музею налічує 4130 експонатів, з них 580 допоміжного фонду та 3550 основного фонду. 25 музейних предметів входять до Державного реєстру національного культурного надбання України. У музейній експозиції розкрито різноманітні аспекти історії освіти Київської області за значний період – від дохристиянських часів до сучасності.
Сьогодні музей створює власну систему наукової, методичної та виховної роботи, яка ґрунтується на засадах національного виховання є органічним компонентом післядипломної освіти й охоплює всі складові системи освіти.
Протягом 2014/2015 навчального року з експозицією музею познайомилися понад 3558 освітян, учнів та студентів. Зокрема, проведено 115 оглядових та 22 тематичних екскурсій, на основі фондових і наукових досліджень музеєм організовано 16 тематичних виставок, проведено 7 творчих заходів. Працівники музею взяли участь у 6 науково-методичних семінарах та конференціях.
Музей провів ряд групових та індивідуальних консультацій для педагогічних працівників закладів освіти області з питань актування та обліку музейних предметів, оформлення експозиції музею, ведення документації, проведення екскурсій, масових заходів тощо (всього – 115 запитів).
Нині Відділ музейної освіти здійснює роботу над культурно-освітніми проектами: «Книга педагогічної слави України», «Видатні постаті в історії освіти Київщини», «Українці в світі»; «Видатні українці в Росії», «Педагогічні династії Київщини», «Репресовані вчителі Київщини (1929-1939)».
Продовжує координувати роботу обласного опорного закладу освіти з проблеми «Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді».
Надає адресну допомогу педагогам з організації музейної справи в закладах освіти та є методичним центром з питань музеєзнавства. Для організаторів цієї роботи проводяться науково-методичні семінари, конференції, круглі столи, майстер-класи на яких розглядалися також питання пошуково-дослідницької, збиральницької та експозиційної роботи в музеї.
Музейний відділ досліджує питання історії освіти Київщини, популяризує матеріали експозиційного наповнення музею серед освітян регіону, проводить цікаві заняття, екскурсії (оглядові та тематичні), творчі зустрічі з учителями-ветеранами, заслуженими вчителями України, з представниками творчих педагогічних династій Київщини, учителями-письменниками та художниками, організовує масові заходи присвячені пам’ятним датам в історії українського народу: тематичні вечори, творчі зустрічі з видатними діячами рідного краю, також організовуються лекції, консультації, наукові читання, уроки-реквієми, майстер-класи, круглі столи, презентації книг, концерти (літературні вечори, театральні вистави, кіносеанси), свята, історичні ігри тощо.
На базі відділу працює «Школа молодого екскурсовода», де студенти гуманітарно-педагогічного коледжу оволодівають навичками організації роботи музеїв при закладах освіти та досліджують основні аспекти історії освіти Київщини.