Обласна педагогічна студія Білоцького Миколи Миколайовича, учителя історії Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

21 лютого 2019 року на базі музею Гетьманства (м. Київ) відбулося друге засідання обласної педагогічної студії з теми «Використання музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології на заняттях з історії та в позакласній роботі» для вчителів історії під керуванням Білоцького Миколи Миколайовича, учителя історії Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Макарівської районної ради Київської області, учителя-методиста, відмінника освіти України.

Зі вступним словом до учасників обласної педагогічної студії звернулись Білоцький М.М. та Ярова Г.М., директор музею Гетьманства. Вони ознайомили учасників педагогічної студії з музейною експозицією.  Білоцький М.М. зазначив, що для проведення засідання педагогічної студії була проведена попередня підготовча робота: вивчення експозиції музею Гетьманства та епохи гетьманування Івана Мазепи, підбір інноваційних форм і методів музейної педагогіки.

Основна частина педагогічної студії розпочалася навчальним заняттям з історії України для учнів 8 класу з теми «Гетьманування Івана Мазепи», на якому було застосовано інноваційні форми музейної педагогіки: занурення в історичну епоху гетьмана І. Мазепи, театралізоване дійство «Мандрівка в минуле», історичний квест, знаходження експонату за описом, складання пазлів історичної тематики. Учні 8-9 класів працювали із задоволенням,  виконуючи ролі екскурсоводів та журналістів і показали глибокі знання  з історії України.

У ході заняття було використано музейну експозицію, вірші, пісні,   відеосюжети про гетьманування І. Мазепи. На основі інноваційної технології музейної педагогіки «Бенефіс одного музейного експоната» учні 9 класу цікаво розповідали про матір І. Мазепи та її роль у становленні гетьмана.

Також було проведено круглий стіл «Особливості співпраці історико-краєзнавчого музею села Новосілки з музеями м. Києва та закладами вищої освіти в написанні науково-дослідницьких робіт у МАН з історії України».

Учасники педстудії мали можливість прослухати цікаву розповідь Панченка В.О., наукового співробітника музею Гетьманства, про часи гетьманування І.Мазепи та виступ Коцюби Я.М., журналіста, випускника Новосілківської школи.

У практичній частині педагогічної студії Білоцького М.М. учителі активно працювали у підгрупах над створенням проекту – “Музейна педагогіка та форми культурно-освітньої діяльності на уроках історії”. Вони успішно уклали квест “Гетьманування Івана Мазепи”.

Під час роботи педстудії панувала атмосфера творчості, пошуку й доброзичливості. Педагоги зазначили високий рівень підготовки вчителя.

У заході взяли участь більше 35 осіб.

Учасники педагогічної студії отримали завдання:

  1. Розробити інноваційні нестандартні заняття з історії України та гурткові заняття з упровадженням сучасних форм роботи музейної педагогіки.
  2. Налагоджувати співпрацю та професійне спілкування із фахівцями державних музеїв із метою впровадження сучасних здобутків музейної педагогіки під час проведення занять з історії.
  3. Відкривати куточки, кімнати та музеї, що ілюструють історію рідного краю й популяризують традиції і кращі здобутки школи.
  4. Підготувати та розмістити матеріал про роботу музеїв закладів освіти Київщини на порталі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» у рубриці «Музейна педагогіка».

Координатор обласної педагогічної студії Пількевич О. Д.

Усі фото заходу >>>

Відео заходу