Круглий стіл «Українська революція. Боротьба за збереження державності (1917-1921 рр.)» до 100-річчя Української революції 1917-1921 років

10 березня 2021 року відповідно до плану роботи департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Державного архіву Київської області в «Софіївсько-Борщагівському навчально-виховному комплексі «спеціалізована школа I-III ступенів» – загальноосвітня школа I-III ступенів» Борщагівської ОТГ проведено круглий стіл із теми «Використання матеріалів Державного архіву Київської області  та експозицій музеїв Київщини при вивченні теми «Українська революція. Боротьба за збереження державності (1917-1921 рр.)» на уроках історії України в закладах загальної середньої освіти».

Захід приурочено 100-річчю Української революції 1917-1921 років.

Минуло сто років із того часу, як відбулася Українська революція 1917–1921 років, яка відродила й поглибила традиції національного державотворення, довела, що ідея самостійності й соборності живе в різних верствах суспільства. Українці в черговий раз заявили про себе, як про окрему націю, яка має право творити й розбудовувати власну незалежну державу. У відлунні війни, сумнівах і протиріччях політичних лідерів 9 (22 січня) 1918 року вперше у ХХ ст. проголошено Незалежність України.

Мета заходу:

  • відзначення 100-річних подій Української революції 1917-1921 років;
  • утвердження історичної правди, розвитку національної свідомості та ідентичності;
  • пошанування традицій боротьби за Незалежність і Соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності;
  • використання матеріалів презентації Державного архіву Київської області «Українська революція 1917-1921 рр. Уроки. Надбання. Втрати» в роботі з учнями на уроках історії в закладах загальної середньої освіти.

У заході взяли участь:

  • Пушенко О.І., директор Софіївсько-Борщагівського навчально-виховного комплексу «спеціалізована школа I-III ступенів» – загальноосвітня школа I-III ступенів» Борщагівського ОТГ;
  • Калабуліна Г.Д., заступник начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради;
  • Коваленко Р.Я.,провідний спеціаліст відділу інформації та використання  документації Державного архіву в Київській області;
  • Пількевич О.Д.,методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», та вчителі історії Борщагівського ОТГ та Макарівського багатопрофільного ліцею Макарівської селищної ради.

Директорка Софіївсько-Борщагівського НВК Пушенко Оксана Іванівна познайомила  гостей із закладом освіти, його особливостями функціонування та стратегічним завданням розвитку.

Під час роботи круглого столу Коваленко Рена Яківна, презентуючи архівні документи та світлини, розкрила значення історичних подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави, Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною Незалежності в 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України.

Віртуальні екскурсії музеями та відеозаписи уроків учителів Київщини під час вивчення теми «Українська революція 1917-1921 рр.» презентувала Пількевич Ольга Дмитрівна.

Координувала співпрацю  КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» та адміністрації  Софіївсько-Борщагівського НВК Калабуліна Галина Дмитрівна, заступник начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради.

Присутні  щиро дякували за високий науково-методичний рівень організації заходу.