Конференція за книгою В.О. Сухомлинського “Як виховати справжню людину”

Учитель творить Людину.

Турбота про гармонійний розвиток  моралі, розуму, почуттів, про виховання благородства серця,  чистоти всіх духовних поривань і устремлінь є суттю виховання нової людини.

В.О.Сухомлинський

24 жовтня 2013 року музеєм історії освіти Київщини  Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів було проведено педагогічну конференцію  за книгою В.О.Сухомлинського «Як виховати справжню людину» зі студентами КЗ «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж». Захід приурочений до  95-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського (1918-1970), українського педагога, члена-кореспондента АПН РРФСР і АПН СРСР, заслуженого вчителя України, Героя Соціалістичної  Праці, директора Павлиської середньої школи Кіровоградської області.

У конференції взяли участь науково-педагогічні працівники, викладачі та студенти гуманітарно-педагогічного коледжу. Зокрема:Полтавцев О.Г., завідувач кафедри управління освітою КОІПОПК, кандидат філософських наук,  Рокицька О.Д., завідуюча музеєм історії освіти Київщини КОІПОПК, Бодрик Н.В., голова циклової комісії викладачів психолого-педагогічних дисциплін КЗ «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» та студенти 4 курсу гуманітарно-педагогічного коледжу спеціальності «початкова освіта (англійська мова)»: Бородіна Яна, Василенко Анна, Костецька Ольга, Кириченко Наталія, Луценко Вікторія, Сломчинська Ніна, Ходаченко Наталія та інші. Всього учасників заходу 72 особи.

Учасники конференції висвітлили та обговорили  гуманістичні погляди В.О. Сухомлинського у вихованні Людини і Громадянина, за книгою «Як виховати справжню людину», а саме:

• Справжня людина у розумінні В.О. Сухомлинського. Які риси можете додати до цього визначення? З чим не погоджуєтесь, враховуючи вимоги сьогодення?
  • Гуманізм – серцевина спадщини В.О. Сухомлинського.
  • В.О.Сухомлинський про виховання любові до Батьківщини.
  • В.О.Сухомлинський про формування культури людських відносин.
  • Як вчити дітей любити і шанувати батьків, близьких, старших?
  • Добро і зло. Як навчити дітей робити добро і бути активним борцем проти зла в сучасному світі?
  • Поради  В.О. Сухомлинського про формування моральної культури особистості.
  • В.О.Сухомлинський про виховання любові до школи, вчителя, знань.
  • Проблеми етики і психології кохання, сімейного життя в книзі педагога.
  • Як навчити дітей розуміти, відчувати і творити красу.
  • Співдружність школи і сім’ї у вихованні справжньої людини.

В.О.Сухомлинський наполегливо відстоював гуманний, людяний підхід до дитини, виступаючи проти засилля авторитарної педагогіки, він радив: «Виховуйте добром, не бійтеся бути ласкавим, умійте захистити дитину від духовної самотності, вірте в талант і творчі сили кожного вихованця, будьте прикладом високої культури спілкування з учнями».

Поради вітчизняного педагога є актуальними в сьогоденні, отож сподіваємось, що його настанови студенти використають у своїй педагогічній роботі з дітьми.

Під кінець заходу відбулася демонстрація фрагментів фільмів, присвячених життю та педагогічній діяльності В.О.Сухомлинського. Учасники конференції відвідали тематичну виставку: «Василь Сухомлинський – учитель зі світовим ім’ям».

_DSC0012 8smK3yWlUBg

20131024_160333 20131024_155947