Заняття обласного опорного закладу освіти “Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді”з проблеми «Пошуки шляхів та прийомів осучаснення роботи шкільного музею»

26 березня 2014 року на базі Новоолександрівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Згурівського району проведено чергове заняття обласного опорного закладу освіти "Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді"з проблеми «Пошуки шляхів та прийомів осучаснення роботи шкільного музею»для слухачів обласного опорного закладу освіти та педагогічних працівників.

В процесі проведення круглого столу Мотузка Надія Борисівна, директор Новоолександрівського НВК, відзначила вагому роль шкільного музею «Пошук» у національно-патріотичному вихованні учнівської молоді та окреслила мету й завдання заходу.
Завідуюча музеєм «Пошук» Рябко Раїса Вікторівна розкрила сучасні підходи до організації роботи музейної справи в закладі освіти, які базуються на науково-методичних засадах музейної педагогіки та краєзнавства.
Творча група педагогів школи у складі: Коваль О.М., Кашуба М.Б., Савенко Г.В., Островська К.П., Яременко Л.В. висвітлила різні аспекти реалізації принципів музейної педагогіки, за якої учень є одним із головних суб'єктів творчої діяльності та зазначила вагому роль музею у навчально-виховній роботі.
Юними екскурсоводами проведена оглядова екскурсія в музеї історії села Нова Олександрівка.
Справжнім літературним святом став музейний урок, проведений учителями цієї школи Мотузко Н.Б. та Коваленко О.М. у 9 класі на тему: «Тарас Григорович Шевченко і наш край». Учні розповіли про перебування Т.Г.Шевченка у Баришівці, Броварах, Березані, Переяславі, на Згурівщині та в Яготині.
На завершення заходу учасники обласного опорного закладу освіти оглянули виставку «Українська вишивка – роду оберіг», представлену юними музеєзнавцями.
Всього присутніх: 22 особи.
Творче завдання: розробити заходи з нагоди відзначення Дня Перемоги.

Рокицька О. Д.,методист центру координації
роботи з методичними кабінетами КОІПОПК

DSCN9606 DSCN9624

DSCN9647 DSCN9650

DSCN9690