Відбулося третє, завершальне заняття обласного майстер-класу «Упровадження музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології в навчанні та вихованні учнів на уроках української мови і літератури, зарубіжної літератури та в позаурочній роботі»

12 травня 2022 року в режимі онлайн відбулося третє, завершальне заняття обласного майстер-класу «Упровадження музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології в навчанні та вихованні учнів на уроках української мови і літератури, зарубіжної літератури та в позаурочній роботі».

Керівником обласного майстер-класу є Надія Іванівна Гриценко, учитель української мови та літератури опорного навчального закладу «Вороньківський навчально-виховний комплекс «Ліцей – загальноосвітня школа I-III ступенів – дитячий садок» Вороньківської сільської ради, учитель-методист, заслужений учитель України.

Учасниками майстер-класу були вчителі української мови та літератури, які презентували свій досвід роботи з теми «Музейна педагогіка на уроках літератури».

Основна частина засідання майстер-класу проходила в онлайн-режимі з мультимедійним супроводом.

Учасники розглянули питання:

  • Шкільний музей – центр розвитку культурних, історичних та духовних цінностей молодого покоління.
  • Презентація досвіду роботи літературно-мистецького клубу «Дивограй», який працює на базі музею літератури рідного краю «ОНЗ «Вороньківський НВК».
  • Зустріч із членом Національної спілки письменників України та Національної спілки краєзнавців України Володимиром Литвином.
  • Презентація літературно-мистецького альманаху «Бориспільський край».

Надія Іванівна презентувала досвід роботи літературно-мистецького клубу «Дивограй», який працює вже багато років на базі музею літератури рідного краю ОНЗ «Вороньківський НВК». Членами клубу є не лише вчителі та учні Вороньківської школи, а й інших шкіл. На зустрічі з учасниками клубу побували відомі письменники, артисти, художники. Серед них поети-шістдесятники Михайло Скорик, Петро Засенко, заслужені артисти України Тарас Силенко та Тарас Компаніченко, члени Національної спілки письменників України Микола Боровко, Володимир Литвин, Ніна Ігнатенко та інші.

У клубі часто проходять презентації книжок, авторами яких є письменники-земляки, відбуваються літературні вечори. Їх готують не лише учні, а й випускники. Побував на засіданні клубу письменник-перекладач із Німеччини Джернот Йонас, який перекладає твори Шолом-Алейхема на німецьку мову, а саме у Воронькові пройшло дитинство класика єврейської літератури. Надовго залишився у пам’яті вечір, присвячений творчості письменника-фантаста, громадського діяча, також земляка Олеся Бердника. Присутні з цікавістю слухали спогади його дружини та доньки.

Саме в клубі «Дивограй» відбулася презентація книжки «У Борисполі вишні виспіли». Збірка віршів українських поетів про Бориспільський край. Про те, як виник задум цієї збірки, розповів її редактор Володимир Литвин, член Національної спілки письменників України та член Національної спілки краєзнавців України.

Присутні обговорили презентацію роботи клубу «Дивограй» та підкреслили велику роль музеїв у розвитку культурних, історичних та духовних цінностей молодого покоління.

У заході взяли участь:

  • Надія Гриценко, учитель української мови та літератури «Вороньківський навчально-виховний комплекс «Ліцей – загальноосвітня школа I-III ступенів – дитячий садок», учитель-методист, заслужений учитель України;
  • Сергій Марченко, директор «Вороньківський навчально-виховний комплекс «Ліцей – загальноосвітня школа I-III ступенів – дитячий садок»;
  • Ольга Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»;
  • Учителі української мови та літератури – учасники майстер-класу.

Учасники обласного майстер-класу працювали в пошуках нових форм комунікації музеїв і школи, нових інтерактивних підходів упровадження музейної педагогіки в освітній процес.

Підсумовуючи роботу, учасники відзначили, що майстер-клас дав їм можливість підвищити методичний та практичний рівні професійної компетентності із освітньої роботи щодо використання історичної та культурної спадщини нашого народу, збагатив та розширив знання із застосування можливостей шкільного музею та організації онлайн-навчання.

Учасники майстер-класу щиро подякували керівнику Надії Гриценко за високий рівень організації заходу та отриманий досвід.

За підсумками роботи планується видання методичного збірника.

Презентація виступу