Відбулося заключне засідання обласної педагогічної студії Білоцького Миколи Миколайовича для вчителів історії

16 травня 2019 року на базі Педагогічного музею України та Музею Української революції 1917-1921 рр. (м. Київ, вул. Володимирська, 57) відбулося заключне засідання обласної педагогічної студії для вчителів історії з теми «Використання музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології на заняттях з історії та в позакласній роботі» під керівництвом Білоцького Миколи Миколайовича, учителя історії Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Макарівської районної ради, учителя-методиста, відмінника освіти України.

Зі вступним словом до учасників обласної педагогічної студії звернулись О. Кучерук, директор музею Української революції, директор Педагогічного музею О. Міхно.

Керівник педстудії Білоцький М. М. зазначив, що для проведення засідання була здійснена попередня підготовча робота: вивчення експозицій музеїв, підбір інноваційних форм і методів музейної педагогіки.

Основна частина засідання розпочалася навчальним заняттям з історії України для учнів 10-11 класів на базі музеюУкраїнської революції 1917 – 1921 рр. Старший науковий співробітник музею О. Спицька провела екскурсію та ознайомила учасників педстудії з експозицією музею, яка охоплює історичні предмети й документи  початку XX століття: добу УНР, ЗУНР, Української Держави, Директорії УНР, Першого та Другого зимового походів УНР.

На базі цього музею М. Білоцьким було проведено фрагмент заняття для  учнів 10-11 класів з теми «Наш край у роки національно-державного відродження», під час якого використано інноваційну педагогічну технологію «занурення в історичне минуле». Прозвучали також українські повстанські пісні, вірші та повідомлення учнів про героїв цього періоду, демонструвалося відео «Михайло Грушевський – перший президент УНР». М. Білоцький подарував музею  газету «Робітнича газета» (1919 р.), у якій висвітлено події Української революції1917-1921 рр.

За підсумками  цієї частини роботи було проведено історичний квест «Експозиція музею Української революції».

Друга частина обласної педагогічної студії відбулася в Педагогічному музеї України. Захід відкрив директор музею О. Міхно, який акцентував увагу присутніх на важливості використання музейної педагогіки в навчальній діяльності учнів та розповів про роботу Педагогічного  музею та його значення для підвищення фахового рівня вчителів.

Для учасників педстудії  науковий співробітник музею Т. Рудницька провела цікаву освітню екскурсію залами музею.

Під час заняття в Педагогічному музеї учні М. Білоцького показали інсценізацію часів Київської Русі «У школі Ярослава Мудрого».

М. Білоцький та учні гуртка «Історія рідного краю» продемонстрували учасникам заходу відеофільм (із серії «Вчителі рідного краю») про вчительку Новосілківської загальноосвітньої школи  В. Ю. Петенко (96 років), яка багато років присвятила педагогічній діяльності. ЇЇ родина була репресована в 30-х рр.

Також було проведено круглий стіл «Практичне застосування методів музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології під час позакласної роботи», на якому вчителі презентували  свій досвід роботи: відбувся  перегляд проектів та відеофільмів.

У практичній частині педагогічної студії Білоцького М. М. учителі активно працювали в підгрупах над створенням проекту «Вихахідницька і творча діяльність у музеї».

Бондар Віра Андріївна, учитель історії Новокорогодського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок», презентувала учасникам заходу свої книги: «Озірщина: історія і люди» та «Жовтневе в розповідях і спогадах його жителів».

На завершення заходу О. Пількевич підбила підсумки  роботи педагогічної студії за рік та подякувала М. Білоцькому за плідну роботу.

Усі учасники педстудії отримали сертифікати.

Педагоги висловили щиру подяку за високий рівень організації, навчально-методичний супровід та професіоналізм у проведенні обласної педагогічної студії її керівнику –  М. Білоцькому та адміністрації Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Усі фотосвітлини зустрічі <<ТУТ>>