Учителі Київщини – борці за незалежність України у ХХ столітті (до Дня незалежності України)

Відповідно до Закону України від 9 квітня 2015 року № 314-VIII «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті», зокрема  статті 5 «Державна політика щодо відновлення, збереження та вшанування національної пам’яті про боротьбу та борців за незалежність України у XX сторіччі»  цього документа музеєм історії освіти Київщини КНЗ КОР “КОІПОПК” здійснено науково-дослідницьку та просвітницьку роботу з питань вивчення історії боротьби та борців – учителів Київщини –  за незалежність України у XX столітті.

Пропонуємо вашій увазі матеріали (презентації) про педагогів Київщини, які відстоювали право бути українцями, пропагували українську мову й українознавство в закладах освіти, були борцями  за державне відродження України 1917–1920 рр., 1920–1929 рр., учителів і вчених, які стояли на національній позиції рідного народу, боролися за громадянські права, зазнали офіційних заборон і переслідувань  (Г. Ващенко, С. Русова, Я. Чепіга, П. Холодний; Є. Волощенко,  Н. Миколенко, М. Межуєв, З. Фіалковський, Д. Дударенко та ін.), політичних репресій за участь у боротьбі за незалежність України у XX столітті в радянських тюрмах, таборах або табірних відділеннях.

Пам’ятаймо про них! https://view.officeapps.live.com/op/embed.aspx?src=http%3A%2F%2Fwww.kristti.com.ua%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F08%2FUchyteli-Kyyivshhyny-bortsi-za-nezalezhnist-Ukrayiny-1.pptx

Завантажити