Нас пам’ять кличе

Друга світова війна – одна з наймасштабніших скорботних подій XX століття у Європі. Це одна з найболючіших ран людства, яка досі нагадує про себе чи не в кожній родині не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу.

Україна впродовж майже усього періоду Другої світової війни посідала одне з найважливіших місць у двобої з нацизмом. 1225 днів і ночей, з перших днів війни і до 28 жовтня 1944 року, українські землі були в епіцентрі воєнних дій, ареною жорстоких кровопролитних боїв, які не оминули жодного населеного пункту, жодної сім’ї.

Свій внесок у розгром ворога зробили також учителі Київщини.
«У багатьох школах кожен п’ятий учитель із зброєю в руках захищав нашу державу від ворога» (Т.В.Довгошия).

Загальна кількість освітян-фронтовиків Київщини становила 5-5,5 тис. На жаль, багато педагогів не повернулося в рідні колективи, бо полягло на полях бойових подій, багато загинуло в німецькому полоні чи на каторзі. Вічна їм пам’ять і людська шана.

Ця війна проти найбільшого зла людства – нацизму, за своїми масштабами, людськими та матеріальними втратами не має аналогів у світовій історії. Вона вимагала неймовірного напруження сил і волі всіх народів матеріальних і людських ресурсів. Мільйони людей різних національностей і політичних поглядів в ім’я досягнення Перемоги віддали найдорожче – власне життя. Минули десятиліття, минуть століття, але пам’ять про переможців житиме вічно. Ветеранів війни по праву називають золотим поколінням Вітчизни.

Ми в одвічному боргу перед тими, хто виборював Велику Перемогу у справедливій священній війні за волю та незалежність Вітчизни.

Наш святий обов’язок – шанувати подвиги тих, хто переміг, хто зробив вирішальний внесок у порятунок народів світу над нацизмом.

З кожним днем усе менше залишається живих свідків тих буремних часів, але пам’ять про їх подвиг житиме вічно. Тож згадаємо поіменно вчителів Київщини, учасників Другої Світової війни та віддамо їм шану і пам’ять.